25 години специјализирана фабрика за прилагодени иглички за ревер, медали и привезоци!
  • production process

Прилагодени медали

Водечки производител на медали во Кина

SGS Disney сертифициран производител; Universal Studio сертифициран производител

Доколку барате прилагодени медали од Кина, KINGTAI е најдобриот избор за вас по фабрички цени.

Од 1996 година, произведовме милиони персонализирани медали и трофеи за нашите клиенти од 150 земји со креативни дизајнери и напредни машини и опрема.

Како професионален производител на медали, ние сме фабрика за медали со вистински извор со 70 работници и целиот производствен процес од нацрт до пратка.

Имаме внатрешен тим за производство, дизајнирање, печатење и гравирање;со што се одржува квалитетот и совршенството во сè.Ние го правиме секое парче восхитувачко и уникатно за да ви служиме на задоволство при секоја испорака.

Ние им нудиме да изберат какви било бои, форми и големина според нивните барања.Доколку е потребно, правиме и прилагодување за да ги исполниме нивните очекувања со посакуваниот текст и слики.

Ние се грижиме за секој чекор од разбирање на барањата на нашите клиенти до производство до испорака.

Бесплатните примероци пред производството на производот ќе ви помогнат да го проверите квалитетот на производите и измената на спецификациите.

Нашите логистички партнери обезбедуваат сигурна и навремена испорака до која било локација.

Ако сакате да дизајнирате и да правите уникатни видови медали, разговарајте со нашиот специјалист за да ги споделите вашите барања.

Нашите ценети клиенти

Our partners
Customer factory visit-kingtai4
Customer factory visit-kingtai7
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Видови медали

I509001: 2008, Walmart, SEDEX, FDA.

Sports Medals

Спортски медали

Со широк спектар на дизајни, големини и ленти за вратот.

Можете да дизајнирате навистина незаборавен приспособен медал за вашиот следен атлетски настан.

Дизајниравме награди на залиха за секој спорт - ако го правите тоа.

Ние, исто така, поддржуваме сопствен медал.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Military Medals

Воени медали

Воениот медал (ММ) беше воено одликување доделено на персоналот на Армијата и другите оружја на вооружените сили, како и на персоналот на другите ...

Прилагодено лого и тема на воени медали со бесплатен персонализиран дизајн.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Religious Medals

Верски медали

Верскиот медал игра клучна улога во духовните животи.

Денес, католичките медали станаа рафинирана уметност и се направени од квалитетни материјали како злато, сребро и калај.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Blank Medals

Празни медали

Празни медали се комбинација од медали од месинг и лиени медали од цинк.

Поддржуваме услуга за гравирање или втиснување на лого во различни големини и завршетоци.

Можете да ја изберете локацијата на логото, на предната или задната страна на медалот.

Нашите креативни дизајнери ќе ви помогнат да ги одредите најдобрите опции за прилагодување.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Најчесто поставувани прашања

1. Дали сте производител на оригинални медали?

Да, ние сме оригинален производител на медали и сме оригинална производствена фабрика со целосни процедури од уметнички дела до испорака.

2. Кој е вашиот MOQ за сопствени медали?

Како професионална фабрика за медали, обезбедуваме услуга OEM и ODM и немаме MOQ.

3. Колку долго да се добие претпродукциски примерок на медали за награди?

Нормално време на примероци на прилагодениот медал е 5-7 дена, но подолго кога е посебен или сложен.

4. Како обезбедувате секој производ да е со добар квалитет?

Како еден од најголемите производители на медали во Кина, имаме инспектори за квалитет за секој процес во нашата фабрика за медали.

Секој медал треба внимателно да се провери за да се осигура дека нема проблем со квалитетот во сегашните и претходните процеси.

Сите треба да се проверат пред да се оди на следниот процес.

Доколку утврдиме дека има дефекти, веднаш ќе ги решиме.

5. Ако сакаме сопствени медали, какви информации треба да имаме за вас?

Ве молиме понудете го логото за дизајн по EPS, AI, CDR (Векторски формат со фонтови претворени во контури или криви и вклучуваат големина, количина и бои).

6.Кое е времето на испорака на медалите?

Време на примерок: 7-9 дена, производство: 12-15 дена, испорака: 3-5 дена

Customer factory visit-kingtai9

Се гордееме со нашата супериорна изработка и извонредност на производите во индустријата за сопствени медали.Ако ви требаат прилагодени медали, евтини, но квалитетни за секоја пригода, ние сме ваша фабрика за едно застанување.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја