25 години специјализирана фабрика за прилагодени иглички за ревер, медали и привезоци!
 • процесот на производство

Вести

 • Кои се различните типови на прилагодени иглички за ревер

  прилагодени иглички за ревер Производители Кога купувате сопствени емајлирани иглички, првото што треба да го направите е да одлучите за процесот на производство.После тоа, треба да го изберете вашиот стил на боја, завршна обработка на галванизација и опции за пакување.Следното е...
  Прочитај повеќе
 • Како фудбалските клубови користат прилагодени пинови

  Производители Фудбалските клубови честопати треба да нарачаат прилагодени игли за ревер за да ги почестат своите врвни донатори, да ги мотивираат играчите, да слават подвизи, да ги подарат како награда или да ги продадат на други луѓе.Еве повеќе начини како фудбалските клубови да користат пин...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите прилагодени меки емајлирани иглички за ревер

  Прилагодени иглички за ревер Производители Дизајнирањето на единствени, висококвалитетни иглички за ревер е многу лесно кога користите Kingtai.Еве како функционира процесот!Без разлика дали ја свирите својата прва свирка како панк рок бенд или се подготвувате за престижна универзитетска награда...
  Прочитај повеќе
 • Меки емајлирани иглички VS тешко Вистинската разлика

  Прилагодени иглички за ревер Производители Најлесен начин да се направи разлика помеѓу меки и тврди емајлирани иглички е нивниот изглед.Меките емајлирани иглички имаат цврста, тродимензионална површина која ви овозможува да го почувствувате дизајнот кога ќе ја допрете иглата....
  Прочитај повеќе
 • Кое е времето на пресврт за прилагодени нарачки со меки емајлирани иглички

  Прилагодени иглички за ревер Производители Времето на пресврт за приспособените меки емајлирани иглички ќе зависи од многу фактори, но генерално, треба да очекувате да чекате 2-4 недели за просечна нарачка на иглички.Кое е времето на пресврт за сопствените с...
  Прочитај повеќе
 • Како да нарачам прилагодени иглички за ревер

  Прилагодени иглички за ревер производители Во KINGTAI Crafts, ние сме специјализирани за создавање прилагодени иглички за ревер за компании и за поединци.Со многу години во бизнисот, KINGTAI го знае речиси секој трик во книгата во врска со дизајнот на пиновите.Ние нудиме една ...
  Прочитај повеќе
 • Употреба на игла за ревер/За што се користи иглата за ревер|KINGTAI

  Игла за ревер, позната и како емајлирана игла, е мала игла што се носи на облеката, обично на реверот на јакна, закачена на торба или изложена на парче ткаенина.Игличките на ревер може да бидат украсни или да укажуваат на поврзаност на носителот со организација или кауза.Игличките на ревер некогаш бевме ние...
  Прочитај повеќе
 • каде ставаш игла за ревер|KINGTAI

  каде ставаш игла за ревер|KINGTAI

  Како да закачите значка на костум, прво треба да го дознаете типот на значката: Сепак, некои значки за конференции се носат на јаката на костумот, додека лентите и игличките на ревер имаат релативно фиксирани позиции.ВНИМАНИЕ НА ГОЛЕМИНАТА И ТЕЖИНАТА НА...
  Прочитај повеќе
 • Употреба на игла за ревер/За што се користи иглата за ревер|KINGTAI

  Примена на игла за ревер Иглата за ревер е многу нежен украс.Иако се нарекува значка за иглички, или игла на ревер или брош, не се носи само на градите.Иглата на ревер е богата со стил, шарена во боја и моќна во функција.Кои се примените на ревер с...
  Прочитај повеќе
 • Како се доделуваат медалите |KINGTAI

  Медал или медалјон е мало преносливо уметничко дело, обично тенок метален диск, со дизајн, обично на страните.Тие обично имаат некаква комеморативна цел, а многумина се доделуваат како награди.Тие можат да бидат дизајнирани да се носат, закачени на ...
  Прочитај повеќе
 • што да се напише на сопствен синџир за клучеви | Kingtai

  што да се напише на сопствен синџир за клучеви | Kingtai

  Што да се напише на прилагоден синџир со клучеви, може да се изгравира со омилени или значајни зборови, како среќна ѕвезда, со љубов, засекогаш млад, здрав, успешен, богат, убава, добри желби итн. Можете да ги испечатите имињата на вашето момче/девојка, пријателка првиот збор, нацртајте симбол на срцето или песна или филм што и двајцата го сакате...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите игла за ревер |КИНГТАЈ

  Како да направите игла за ревер |КИНГТАЈ

  Медалји Производители Игличките на ревер може да изгледаат како сјаен златен или сребрен материјал, но тие метали всушност се само обложени.Основниот материјал на прилагодената игла е типично направен од еден од трите метали: железо, месинг или легура на цинк.Подолу ви покажав како ...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3